אישורי תקן

למה צריך אישור מכון התקנים למוצרים מיובאים?

אישור תקן מכון התקנים מיועד למוצרים מיובאים, על מנת להבטיח שהמוצרים עומדים בדרישות הבטיחות והאיכות בישראל. הדבר חשוב מסיבות רבות:

  • בטיחות הצרכן: מוצרים שאינם עומדים בתקנים, עלולים להיות מסוכנים לצרכנים. לדוגמה, צעצועים שאינם עומדים בתקני בטיחות, עלולים להכיל חלקים קטנים שעלולים להוות סכנת חנק לילדים. מוצרים חשמליים שאינם עומדים בתקנים, עלולים לגרום לשריפות או התחשמלות.
  • הגנה על הסביבה: מוצרים שאינם עומדים בתקנים, עלולים לפגוע בסביבה. לדוגמה, מוצרים המכילים חומרים רעילים, עלולים לזהם את הקרקע או את המים.
  • הגנה על התעשייה המקומית: דרישת אישור תקן למוצרים מיובאים, מסייעת להגן על התעשייה המקומית מפני תחרות לא הוגנת, מצד מוצרים זולים וחסרי עמידות.
  • הבטחת איכות: אישור תקן מעיד, שהמוצר עבר בדיקות איכות ועומד ברמת איכות בסיסית. הדבר חשוב הן לצרכנים והן לעסקים, שכן הוא מבטיח שהמוצר יהיה אמין ועמיד.
  • קידום סחר בינלאומי: אישור תקן מקל על סחר בינלאומי, שכן מדינות רבות מכירות הדדית, בתקנים אחת של השניה. הדבר תורם להפחתת חסמי סחר ולעידוד התחרות.

חשוב לציין כי אישור מכון התקנים- יבוא אישי, נדרש במקרים מסוימים, אך במקרים אחרים ניתן להגיש בקשת פטור. על האדם המייבא בייבוא אישי, מוטלת האחריות לברר זאת ולטפל במצב.

אישור מכון התקנים

בנוסף לשירותי עמילות מכס, יבוא מוצרים וחומרי גלם לישראל, מצריך אישור תקן על ידי מכון התקנים, מתוקף צו יבוא חופשי, אישור שניתן על ידי מכון התקנים ונקרא "אישור תקן".

לחברתנו נציג במכון התקנים, בעל ניסיון עשיר בסיווג למחלקות והמעבדות השונות, ללקוחותינו אנו נותנים שירות ייעוץ, תמחור של עלות המס הצפויה, לצורך בדיקת מכון התקנים ואומדן לגבי אופן וזמן קבלת אישור התקן.

מכון התקנים מקיים ארבע סוגי בדיקות:

  • בדיקה מלאה: בדיקת מכס על מוצרים, שמתבצעת עם תחילת היבוא, או כשלב מקדים לתהליך היבוא. תדירות הבדיקה – אחת לחיי דגם או בפרקי זמן שונים ומוגדרים מראש, בהתאם לסוג המוצר.
  • בדיקה חלקית: בדיקה, שמטרתה לקבוע, אם המוצרים שבמנה מתאימים לחלק מדרישות התקנים, החלים עליהם.
  • בדיקת השלמה: בדיקה זו נעשית, כאשר קיים הסכם הכרה הדדית עם מוסד כלשהו בחו"ל, שתעודת הבדיקה שלו מוצגת למכון התקנים, אולם התקן לפיו נבדק המוצר, אינו זהה בכל סעיפיו, לתקן הישראלי הרלוונטי למוצר.
  • בדיקת זיהוי: בדיקת מכס שמטרתה לבחון אם המוצרים המיובאים, זהים לאלה שנבדקו בעבר בבדיקה מלאה (בדיקת דגם).

נציגינו דואגים ללוות את התהליך לאורכו, החל בבדיקה במדינת המקור, ועד המעבר אצל בודק מכס נתב"ג, במטרה לוודא כי הוא עובר בהצלחה את כל הבדיקות ומקבל את האישורים הנדרשים בזמן.

צרו קשר בטלפון 073-7889331 לכל שאלה. אנו נעזור לכם לפשט את התהליך ולקצר אותו במידת האפשר.

צור קשר

השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן